ekdromiPic2
Ανακοινώσεις Εκδρομές Εκπαιδευτικά προγράμματα

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ

Εκδρομή στην Καλαμάτα 2024

Στα πλαίσια του Περιβαλλοντικού Προγράμματος “Πάμε για καφέ… κάδο” η ομάδα του προγράμματος επισκέφθηκε την ευρύτερη περιοχή της Μεσσηνίας (Αρχαία Μεσσήνη, Πύλο, Καλαμάτα) και ενημερώθηκε από τη Διεύθυνση Διαχείρισης  Απορριμμάτων σχετικά με το πρόγραμμα του Δ. Καλαμάτας “Eco_ έτοιμος”.

Σύμφωνα με την πρόσκληση ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων  για πραγματοποίηση σχολικής εκδρομής στην Καλαμάτα την περίοδο 28/03/2024 – 29/03/2024, η οποία δημοσιεύτηκε στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Α΄ ΑΘΗΝΑΣ, συγκεντρώθηκαν προσφορές από έξι ταξιδιωτικά γραφεία στη γραμματεία του σχολείου μας. Συγκροτήθηκε επιτροπή η οποία αποσφράγισε, αποτύπωσε τον πίνακα προσφορών και επέλεξε την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου TRAVEL PROJECT στο ξενοδοχείο BELVEDERE, συντάσσοντας σχετικό πρακτικό.

Εκδρομή στα Ιωάννινα 2024

Στα πλαίσια των προγραμμάτων Αγωγής Υγείας και Πολιτισμού μαθητές από τη Γ΄ Γυμνασίου και δύο μαθήτριες της Β΄ Γυμνασίου επισκεφθήκαμε την ευρύτερη περιοχή των Ιωαννίνων ( Μέτσοβο, Ζαγοροχώρια, Σπήλαιο Περάματος, Κόνιτσα, Μολυβδοσκέπαστο).

Σύμφωνα με την πρόσκληση ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων  για πραγματοποίηση σχολικής εκδρομής στα Ιωάννινα την περίοδο 03/04/2024 – 06/04/2024, η οποία δημοσιεύτηκε στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Α΄ ΑΘΗΝΑΣ, συγκεντρώθηκαν προσφορές από τρία ταξιδιωτικά γραφεία στη γραμματεία του σχολείου μας. Συγκροτήθηκε επιτροπή η οποία αποσφράγισε, αποτύπωσε τον πίνακα προσφορών και επέλεξε την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου VLASSOPOULOS TRAVEL SERVICES στο ξενοδοχείο BOUTIQUE HOTEL & SPA0, συντάσσοντας σχετικό πρακτικό.

Εκδρομή στη Λάρισα 2023

Η Γ’ τάξη του σχολείου μας πραγματοποίησε στα πλαίσια προγράμματος σχολικής δραστηριότητας εκδρομή στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλίας (Τρίκαλα, Καλαμπάκα, Μετέωρα, Λάρισα, Βόλο).

IMG 20230331 123254

Σύμφωνα με την πρόσκληση ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων  για πραγματοποίηση σχολικής εκδρομής στην Λάρισα την περίοδο 30/03/2023 – 1/04/2023, η οποία δημοσιεύτηκε στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Α΄ ΑΘΗΝΑΣ, συγκεντρώθηκαν προσφορές από τέσσερα ταξιδιωτικά γραφεία στη γραμματεία του σχολείου μας. Συγκροτήθηκε επιτροπή η οποία αποσφράγισε, αποτύπωσε τον πίνακα προσφορών και επέλεξε την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου Illusion Holidays στο ξενοδοχείο METROPOL, συντάσσοντας σχετικό πρακτικό.

Εκδρομή στη Καλαμάτα 2023

Η Β’ τάξη του σχολείου μας πραγματοποίησε στα πλαίσια προγράμματος σχολικής δραστηριότητας εκδρομή στην ευρύτερη περιοχή της Καλαμάτας και Σπάρτης (Αρχαία Μεσσήνη, Μεθώνη, Πύλο, Μιστρά)

339494765 766269394935257 6513425680151702393 n

Σύμφωνα με την πρόσκληση ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων  για πραγματοποίηση σχολικής εκδρομής στην Καλαμάτα την περίοδο 16/03/2023 – 18/03/2023, η οποία δημοσιεύτηκε στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Α΄ ΑΘΗΝΑΣ, συγκεντρώθηκαν προσφορές από τέσσερα ταξιδιωτικά γραφεία στη γραμματεία του σχολείου μας. Συγκροτήθηκε επιτροπή η οποία αποσφράγισε, αποτύπωσε τον πίνακα προσφορών και επέλεξε την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου Happy Days Travel στο ξενοδοχείο AKTI TAYGETOS, συντάσσοντας σχετικό πρακτικό.